گلبهارملک

کشف اسکلت وسط خانه

اخبار کشوری

4 اردیبهشت 1403 83 بازدید
گلبهارملک

کشف اسکلت وسط خانه

گم‌شدن و حتی پیدا نشدن شاید به سختی فراموش شدن نباشد. فراموشی آنجایش دردناک است که عده‌ای می‌دانند کجا هستی، چه می‌کنی و اینکه جز آن‌ها هیچ کسی را نداری، باوجوداین سراغت را نمی‌گیرند، حتی به اشتباه به تو زنگ نمی‌زنند یا پیامی نمی‌دهند. نمونه‌ای از این ماجرا شامگاه یکشنبه در مشهد یک تراژدی تلخ رقم زد. امدادگران به دستور مقام قضایی وارد خانه‌ای شدند که مردی حدود هفت ماه پیش دراز به دراز وسط این خانه افتاده و فوت کرده بود، تمام آنچه از او به جا مانده بود، لباسی بر تن یک اسکلت بود.
شامگاه یکشنبه اهالی بن‌بست اعتماد در یکی از کوچه‌های خیابان شهید دیالمه، پس از مدت‌ها به یاد همسایه‌ای افتادند که مدت‌ها بود کسی در خانه‌اش را باز نکرده بود. آن‌ها ابتدا این مفقودی را به پای مسافرت گذاشته بودند، اما هیچ مسافرتی چندین ماه به درازا نمی‌کشد.
همسایه‌ها آخرین باری که مرد همسایه را دیده بودند به‌درستی به خاطر نمی‌آوردند تا اینکه یک نفر با این جمله که «نکند این بنده خدا مرده باشد» حساسیت ماجرا را دوچندان کرد و بالاخره همسایه‌ها پس از مشورت با یکدیگر تصمیم گرفتند که موضوع را به پلیس اطلاع بدهند.
مأموران انتظامی پس از دریافت این گزارش برای بررسی موضوع راهی محل شدند، اما هرچه به در خانه مرد گمشده کوبیدند کسی پاسخگو نبود.
مشکوک بودن صحنه موجب شد تا آن‌ها موضوع را با مقام قضایی هماهنگ و مجوز ورود به این خانه رادریافت کنند.

یک کشف ترسناک
مأموران در ادامه از آتش‌نشانان خواستند تا برای گشودن در به آن‌ها ملحق شوند. امدادگران با حضور در محل موفق به ورود به خانه شدند. پس از ورود آن‌ها به این منزل، آنچه پیش رویشان بود باور نمی‌کردند.
طبق مشاهدات، فردی با لباس زمستانی وسط پذیرایی کثیف و درهم برهم این خانه روی زمین دراز کشیده بود و چندین لباس گرم و کاپشن به تن داشت. اما نکته عجیب و پیچیده‌ای وجود داشت، زیرا لباس‌ها بر تن یک اسکلت بود.

یک مأموریت سخت
بلافاصله موضوع این کشف دهشتناک به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گزارش شد. قاضی صادق صفری، بلافاصله دستورات ویژه برای روشن‌شدن ماجرا را صادر کرد و گروهی از کارشناسان آتش‌نشانی مشهد نیز مسئول جمع‌آوری پیکر متوفی و اعزام آن به پزشکی قانونی شدند.
با حضور امدادگران بررسی‌ها آغاز شد و همان ابتدا تخمین زده شد که بین شش تا هفت ماه از مرگ این فرد در این خانه واقع در بن‌بست اعتماد می‌گذرد و نکته عجیب این بود که کسی متوجه بوی تعفن ناشی از پوسیدن جسد نشده بود.

مرگ عجیب مرد ۵۳ساله
کارشناسان سن احتمالی این فرد را که هویتش «الف. ف» بود براساس ظاهرش پنجاه و سه ساله تخمین زدند. شلوغی خانه و اینکه در این مدت هیچ فردی سراغ متوفی را نگرفته بود، دو فرضیه را در پی داشت. یا این فرد کس و کاری نداشته و تنها بوده است یا اینکه کسی به او سر نمی‌زده و فراموش شده بود که ادامه تحقیقات پرده از راز این مرگ عجیب برخواهد داشت. در ادامه امدادگران آتش‌نشانی مشهد اقدامات لازم به منظور جابه‌جایی جسد به پزشکی قانونی را براساس دستورات مقام قضایی انجام دادند تا کارشناسان این اداره کل، علت و زمان مرگ این فرد را مشخص کنند. با دستور بازپرس ویژه جنایی تحقیقاتی جامع در این زمینه آغاز شده است.

منبع خبر: پایگاه خبری کلام تازه

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *