گلبهارملک
گلبهارملک

آیا زمین های ارزان قیمت در گلبهار کلاه‌برداری است؟

گلبهارملک | مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: شهروندان پیش از خرید زمین های گلبهار و اطراف مشهد به قیمت ارزان، با کارشناسان این اداره مشورت کنند تا فریب سودجویان را نخورند.

به گزارش گلبهارملک به نقل از صداوسیما, محمد نخعی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی در فروش زمین های گلبهار به قیمت ارزان، افزود: در این خصوص انجام تبلیغات میدانی از سوی شهرداری و صدا و سیما یک اقدام غیر کارشناسی و بدون بررسی است که موجب وارد شدن خسارت به شهروندان می‌شود.


گلبهارملک را در فضای مجازی دنبال کنید.


فروش زمین های گلبهار بصورت مشاع

‌وی ادامه داد: بسیاری از این زمین ها حتی سنددار هستند و با سرمایه ۵۰ میلیون ریالی قابلیت خریده شدن دارند. اما پس از مراجعه خریدار برای دریافت زمین، ملکی مشاع به وی تحویل می‌شود که شرایط خاص خود را دارد.

‌مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی این اقدام فروشندگان را از مصادیق کلاهبرداری برشمرد و گفت: خریدار به امید یک سرمایه‌گذاری مطمئن مورد اقدام به خرید زمین می‌کند که در واقع مورد اغفال فروشنده قرار می گیرد. لذا در این مسیر افرادی که بدون تحقیق، خرید این گونه زمین ها را در رسانه‌های خویش تبلیغ می کنند، مقصر هستند.


برای مشاهده‌‌ی آگهی‌ زمین‌های بافت توسعه‌ی گلبهار اینجا کلیک کنید.


نخعی افزود: خریداران باید پیش از خرید هر ملک یا زمینی، در سامانه “ثبت من” اطلاع سند و مشاع و غیر مشاع بودن آن را بررسی کنند تا خساراتی بر آنها وارد نشود. چرا که پس از خرید و عقد قرارداد، مراجعه به اداره ثبت فایده ای برای آنها به همراه نخواهد داشت.

‌او با انتقاد از رویکردهای تبلیغاتی در خصوص زمین‌های ارزان قیمت گفت: برخی از رسانه‌ها فقط به دنبال جذب منابع مالی هستند و توجهی به پیامدهای تبلیغاتی ندارند. این گروه از رسانه‌ها باید توجه بیشتری داشته باشند، چراکه بسیاری از فریب خوردگان، مسافران و افراد غیر بومی هستند که صرف یک تبلیغ و به دلیل ناآشنایی با فضای موجود در املاک این منطقه، مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

‌مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با بیان اینکه مکاتباتی با قوه قضاییه برای جلوگیری از خرید و فروش اینگونه زمین ها انجام شده است، افزود: اینگونه اقدامات تاثیرات مثبتی داشته است اما به تنهایی کافی نیست و مردم باید با افزایش اطلاعات حقوقی خویش، در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.